Čemu se věnují v centru Pramínek?

centrum Plamínek

Ve Frýdku-Místku neustále vzniká celá řada institucí, které by vám měly pomoct s různými životními situacemi, do nichž se můžete dostat. Díky tomu, že je Frýdek-Místek opravdu velké město, je nutné, aby se o své obyvatele staralo. A tak vzniká celá řada programů, které můžou lidi využít, vzniká celá řada přednášek nebo workshopů, které mohou obyvatele (a nejen obyvatele) dostat z problémů, které jim život přichystá. Například nyní se v centru Pramínek věnují rodičovství.

Rodičovství si většinou volíme sami. Jenže může se stát taky to, že dítě přijde na svět zcela omylem v době, kdy na něj ještě nejsme připravení. Pokud na dítě nejsme připraveni, tak bychom se rozhodně měli zapojit do programu, který je nyní v plném proudu v centru Pramínek.

První sezené je už za námi!

První sezení proběhlo už někdy v polovině září, ale rozhodně to nebylo první sezení programu „Rodičovství krůček po krůčku“. Tento program je dotován z Programu prevence kriminality a jedná se o projekt, který je určen pro rodiče, kteří si nejsou rodičovstvím jistí, přesto už je rodičovství nevyhnutelné. Projekt by měl pomoct a podpořit rodiče, měl by jim vysvětlit, že jistě budou dobrými rodiči, popřípadě jim dá i několik rad, které jistě ocení.

Kdo tento projekt organizuje?

Projekt „Rodičovství krůček po krůčku“ je organizován Charitou Frýdek-Místek a dále taky Centrem pro rodinu a sociální péči. Finančně podpořilo akci i samotné město Frýdek-Místek, které si o tomto projektu myslí, že má smysl a hlavně velký potenciál.

Projekt ještě jednou pomáhá a podporuje rodiče, poskytuje jim pomoct při zvládání výchovných postupů, dále taky nabízí pomoc v případě, kdy je špatný vztah mezi rodiči a dětmi. Zkrátka se zde „naučíte“ všechno, co je nutné vědět k tomu, abyste v rodině byli spokojeni. Pokud se rodiče cítí demotivováni, tak se jim poskytne i samozřejmě povzbuzení v této nelehké životní roli.

Další články