ADRA působí už 7 let!

Adra

Ve Frýdku-Místku působí řada organizací, které se snaží o to, aby to v tomto městě bylo zkrátka krásné. Tyto organizace působí už nějaký ten pátek. Nejsou to jenom technické služby, které se starají hlavně o celkový vzhled tohoto města, ale jsou to také charity nebo jiné podobné služby, které můžete využívat.

Jednou takovou službou je i takzvaný sociální šatník ADRA, který letos slaví už své sedmé narozeniny. Jedná se vlastně o dobrovolnické centrum ADRA, které provozuje sociální šatník ve Frýdku-místku. Tento šatník je velice populární, protože poskytuje pomoct osobám, které jsou v hmotné nouzi nebo jsou to osoby, které bohužel nemají z jakéhokoliv důvodu přístřeší.

Jak to tu funguje?

Například se ADRA zaměřuje na výdej oblečení právě pro osoby, které jsou v životní krizi a hmotné nouzi. Vydává jim oblečení každé pondělí od devíti do dvanácti hodin. Frýdek-Místek tento šatník velice rád podporuje, a to hlavně tak, že se zkvalitňují výdeje poskytované materiální pomocí.

Díky evidenci vydaného oblečení se město a ADRA snaží motivovat uživatele k dostatečně časté výměně oblečení, tudíž se chce, aby se zachovala lidská důstojnost. ADRA samozřejmě spolupracuje i se sociálními pracovníky z úřadů – tedy hlavně z magistrátu města, dále také z úřadu práce či ze Slezské diakonie.

Kolik lidí navštívilo letos ADRU?

Od začátku letošního roku navštívilo tento sociální šatník skoro tři sta klientů (konkrétně 279 lid). Návštěv bylo konkrétně 1049. Co se týče však celého působení tohoto šatníku, tak bylo vydáno během těchto let už více jak 6800 kusů oblečení a obuvi.

Bez vás, občanů, by to však nešlo. ADRA – sociální šatník vám chce velice poděkovat, že se podílíte na donáškách tohoto oblečení a že skutečně pomáháte těm, kteří to potřebují. Do nepříjemné životní situace se může dostat každý z nás, proto bychom se neměli štítit pomáhat ostatním.

Další články