Vážná nehoda motocyklisty na Frýdecko-Místecku

Vážná nehoda motocyklisty

Týmy ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 20. září, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Střet motocyklisty s automobilem v Horních Tošanovicích byl operátorům záchranné služby oznámen půl hodin po poledni. K místu události vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z Nošovic, Na misi byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. První záchranáři byli u zraněných během šesti minut od nahlášení události.

 

Osmačtyřicetiletý motocyklista byl po kolizi krátce v bezvědomí, později se záchranáři již v kontaktu. Zasahující lékař zjistil, že utrpěl poranění hrudníku, pánve a končetin. Stav muže se jevil jako život ohrožující. Posádky jej zajistily krčním límcem, uložily do podtlakové matrace, podali potřebné léky a připravily postiženého k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS jej poté přepravil do FN v Ostravě, kde byl předán do péče týmu urgentního příjmu.

Muž ve věku čtyřiceti let, který cestoval v automobilu, byl ošetřen s lehkým poraněním horní končetiny. Jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení, a proto jej záchranáři ponechali na místě události.

Další články