Už jste zkusili únikové hry?

únikové hry Ostrava

V dnešní době existuje mnoho druhů zajímavých zábav, které můžeme vyzkoušet. Pokud toužíte po troše napětí a adrenalinu, zkusit byste měli laser game nebo exit game. Obě formy zábavy jsou dnes skutečně populární a obě najdete snad v každém velké městě. Jestli chcete vyzkoušet svou mušku, je pro vás lepší laser game, ale jestliže chcete procvičit svůj mozek, zvolte únikovou hru.

Únikové hry jsou skutečně čím dál populárnější – možná proto vznikají v čím dál více městech. Najdete je nejen v Praze či v Brně, ale taky v Ostravě, kde se setkáte s těmi nejoriginálnějšími a nejkvalitnějšími únikovými hrami vůbec.

Pojďme si ty ostravské únikové hry představit!

V Ostravě se o únikové hry stará The Chamber, což je provozovatel, který ma na starosti nejen ostravské hry, ale i ty pražské nebo liberecké. Zdejší únikové hry jsou určeny pro dva až šest či osm hráčů (vždy záleží na konkrétní hře) a časový limit je šedesát minut, tedy jedna hodina. Jenom jednu hodinu máte na to, abyste unikli z místností, do nichž budete uzavřeni. Během hodiny je třeba najít hlavolamy, rébusy či hádanky, které musíte rozluštit, protože jenom rozluštění vám dá klíč, jenž potřebujete k úniku.

Z jakých her si můžu vybírat?

V Ostravě si můžete vybrat ze tří různých her. Tou nejjednodušší, kterou často volí jak začátečníci, tak milovníci detektivních příběhů, je Tajemná pracovna, kdy budete uzavřeni do staré pracovny, která je plná záhad a tajemství. Druhou hrou, už náročnější, kterou volí hlavně milovníci sci-fi filmů, je Hackerovo doupě. Tato „únikovka“ je pro počítačové techniky, kteří jsou odhodlaní během hodiny zlikvidovat bombu, která se v doupěti nachází. Třetí a poslední únikovou hrou je Útěk ze středověkého žaláře – přemístíte se do autentického prostředí středověkého vězení, kde uvidíte stopy těch, kteří tu byli před vámi a kteří neunikli.

Další články