Sušení laku topidlem způsobilo požár chatky

Čtyři jednotky zasahovaly ve čtvrtek 22.2.2018 dopoledne u požáru dřevěné chatky v Suchdole nad Odrou (okres Nový Jičín), která byla těsně před dokončením. Majitel lakoval ve středu dřevěné části chatky a pro rychlejší usychání laku nechal přes noc v uzavřeném objektu bez dozoru přímotop, do něhož přivedl elektrický proud pomocí dlouhé prodlužovací šňůry.

Předběžná škoda, způsobená technickou závadou na rok starém topidle, který byl přes noc nastaven na nejmenší výkon, či na prodlužovací šňůře, byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Vyšetřovatelé požáru HZS MSK budou příčinu upřesňovat. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko hasičů bylo o požáru zbrusu nové celodřevěné přízemní chatky o půdorysu 6 x 4 metrů před dokončením informováno ve čtvrtek před devátou hodinou ranní. Do suchdolské ulice Na Zahrádkách vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Nový Jičín, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Suchdol nad Odrou, Fulnek a Odry.

Už při příjezdu hasičů celá chatka vydatně hořela. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo další čtvrthodinu.

Další články