Kdy rozsvítíme vánoční strom ve Frýdku-Místku?

Vánoční strom ve Frýdku-Místku

Vánoce se kvapem blíží. Pro mnohé z nás jsou to svátky klidu a pohody, ale pro některé jsou vánoční svátky synonymem stresu a nestíhání. Každým rokem díky tomu, že nestíháme nakupovat vánoční dárky a nestíháme péct vánoční cukroví či zdobit stromeček, chodíme do obchodních domů na poslední chvilku, kdy bohužel je všechno zboží vyprodané a kdy jsou fronty u pokladen snad hodinové. Pokud však letos stíháte a někdy dokonce nevíte, co byste během dne dělali, zajděte čerpat vánoční atmosféru na vánoční trhy, které vás vždy dokonale naladí na ty pravé české Vánoce.

Vánoční trhy jsou často i skvělý způsob, jak zpomalit ve vytíženém týdnu. V mnoha městech v republice už na takových vánočních trzích strom svítí, v mnoha českých městech se teprve bude rozsvěcet. Například Frýdek-Místek ještě čeká na to dech beroucí rozsvícení, díky kterému se i frýdečtí obyvatelé budou moct naprosto naladit na vánoční svátky.

Kdy proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromku?

Je nutné zmínit, že na místeckém náměstí už strom stojí. Na náměstí stojí strom pocházející z obce Krásná. Jedná se o smrk ztepilý. Už samotná instalace tohoto stromku byla pro veřejnost velice zajímavá, přišlo se podívat mnoho zdejších obyvatel. Rozsvícení však doposud neproběhlo.

Pokud vás zajímá, jak se tento krásný vánoční stromeček rozzáří, přijďte na místecké náměstí konkrétně 1. prosince.

Jen jeden vánoční strom nestačí!

Samozřejmě ani ti, kteří bydlí spíše ve frýdecké části, nepřijdou zkrátka. I zde se vánoční stromek bude rozsvěcovat ve stejný den. Na zámeckém náměstí ve Frýdku bude stát taky smrk, ale tentokrát ne ztepilý, ale smrk stříbrný, který pochází ze Staříče.

Samozřejmě na obou náměstích budou probíhat vánoční trhy, kde si budete moct zakoupit lahodné pokrmy a samozřejmě se zde budete moct ohřát vánočním punčem či svařeným vínem.

Další články