Jak je to s poplatky za odpad a psy?

S příchodem roku 2018 lze očekávat mnoho změn i ve finanční stránce. Slyšíme o zdražování vody a potravin, jak to ale bude s poplatky za odpad a pejsků v domácnosti?

Město Frýdek-Místek už několik let tyto poplatky nezvýšilo, ani nesnížilo, drží je takřka na stejné úrovni. Letos se vedení statutárního města Frýdku-Místku rozhodlo, že tuto úroveň nebudou měnit ani letos. Poplatky se tedy zvyšovat nebudou.

Výše poplatku za psa

Poplatek za psa se liší podle toho, kde s pejskem bydlíte. V bytovém domě tento poplatek činí 1 500 korun na rok, v rodinném domě 700 korun. V katastru Panské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice 300 korun.

Poplatky za odpad, pozor na pokutu!

Od roku 2007 je poplatek za odpad ve městě neměnný a činí 492 korun na osobu za rok. Děti od tří let jsou od poplatku osvobozeny, a občané, kteří dovrší 70 let, platí 252 koruny za rok.

V roce 2017 bylo dovezeno 225 tun odpadu, který ležel volně vedle popelnic. Město však upozorňuje, že jakékoliv odkládání odpadu mimo kontejner je zakázáno. Jedná se o přestupek, za který můžete dostat pokutu až do výše 50 000 korun.

Další články