Kolik let uplynulo od rozpadu monarchie?

Kolik let uplynulo od rozpadu monarchie

Je neskutečné, jak ten čas letí! Nejvíce tu rychlost proudu času vidíme na svých dětech, ale taky na různých výročích, které se konají. Například letos tomu bylo už 99 let od založení Československa. Ve Frýdku-Místku se žije oslavami – už je to 99 let od rozpadu monarchie. Přesně před 99 lety občané vítali první zprávy o tom, že se rozpadla rakousko-uherská monarchie. Tehdy se ještě jednalo o nesjednocené město, tehdy to byla ještě dvě města, a to Frýdek a Místek.

Letošní 99. jubileum si ve Frýdku-Místku připomněli u památníku T. G. Masaryka, kde se sešlo i samotné vedení města. Náměstek primátora pan Pavel Machala pronesl projev, který pojednával o historických okolnostech, v němž připomněl to nejnutnější a nejzásadnější. Nezapomněl zmínit pád Habsburků, dále důsledky první světové války či zakladatele československého státu T. G. Masaryka.

Vedení pak následně položilo květiny k tomuto památníků a opět se vzdal hold Prezidentu Osvoboditeli, který se snažil všemi dostupnými prostředky bojovat za naši lepší budoucnost.

Další články