Každoroční odstávka krytého bazénu

Každoroční odstávka

Jelikož je po letních prázdninách, tak je nutné zmínit, že už se zavřou venkovní koupaliště. Je to samozřejmě jasné, ale mnoho lidí žije často v domnění, že když je hezky ještě v září, proč nejít na koupaliště. Ovšem většinou na začátku září probíhá nejen změna otevírací doby, ale také se provádí odstávka – tedy konkrétně čištění bazénů. Někde je však dlouhá, jindy je krátká, ovšem je dobré to mít na paměti a něž se vydáte do městského bazénu, pak si zkontrolujte internetové stránky daného akvaparku.

Samozřejmě odstávka nemine ani krytý aquapark ve Frýdku-Místku, zde bohužel bude odstávka delší, ale pokud zde žijete, pak jste si na tuto odstávku už zvykli. Koná se přece každý rok zhruba ve stejné časové relaci, tudíž nadšenci do plavání musí jezdit třeba do blízké Ostravy. Nebo pakliže máte oblíbený bazén někde zcela jinde, pak jeďte tam – rozhodně však během tohoto měsíce s tímto odpočinkovým, ale také i poměrně náročným sportem nepřestávejte.

Od kdy do kdy bude odstávka?

Odstávka bude letos spuštěna první zářijové pondělí, tedy konkrétně 4. září. Bohužel se bude vztahovat skoro na měsíc – plánuje se až do 28. září. Do aquaparku Olešná tak chvilku nevkročí žádná noha návštěvníka. Veřejnosti je po tuto dobu bazén naprosto nepřístupný, jelikož se zde budou nejen čistit vody a jednotlivé bazény, ale také se zde budou provádět i úpravy, opravy, renovace a mnoho dalších jiných doplňkových prací.

Bazény se tak připraví na nadcházející sezonu

Díky této pravidelné odstávce se vždy bazén připraví na následující sezonu. Letos e vymění hlavně dlažba v bazénové hale, dále také se vymění i dlažba v šatnách. Dokonce i sprchy budou mít novou dlažbu, a tak pokud sem chodíte pravidelně, rozhodně budete mile překvapeni.

Co se týče renovací, tak výraznější renovací projde hlavně finská sauna a také parní kabiny, kde budou konkrétně vyměněny lavice.

Další články