Jak se oslavilo 750. výročí Frýdku-Místku?

výročí Frýdku-Místku

Málokteré město se může chlubit svým vysokým věkem. Jistě, řada měst už má nějakých těch pár let za sebou, ale je nutné vědět, že ne každé město se i přes svůj vysoký věk snaží neustále udržovat své okolí čisté, krásné a moderní. Jedno takové město je třeba Frýdek-Místek. Už uplynulo dokonce 750 let, kdy se světu ukázala první písemná zmínka o něm. Ovšem historie dýchá jenom odtud, odkud doopravdy dýchat má.

Frýdek-Místek se neustále snaží držet krok s dobou. Snaží se neustále opravovat, rekonstruovat nebo nově stavět, aby se zde žilo lidem naprosto skvěle. Lidé většinou ocení hlavně akce, které se zde konají. Jednou z nich jsou třeba Historické slavnosti, které proběhly na konci letních prázdnin právě u příležitosti oslav 750 let tohoto malebného města.

Jak oslavy probíhaly?

Historické slavnosti přivítaly opravdu mnoho hostů. Proudily zde davy lidí, které se scházely nejen na frýdeckém, ale také i na místeckém náměstí. Odtud pak všichni společně mířili k řece Ostravici, která se nachází pěkně pod Lysou horou – nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, a tam oslavy vyvrcholily.

Nejvíce návštěvníky a zdejší obyvatele nadchnula hlavně ohňová show, která vážně doslova tajila dech a při níž se zastavila krev v žilách. Ta probíhala konkrétně na frýdeckém břehu a poté přišla paráda i z místecké strany, odkud se později večer odpalovat fantastický několikaminutový ohňostroj, kterým byly uneseni hlavně nejmenší návštěvníci oslav.

Ať se zde tedy tak dobře žije dalších 750 let!

Je skvělé, že se nemají lidé problém setkávat – přece jenom je polovina z Frýdecka, druhá z Místecka, což znamená, že podle historie byli zdejší obyvatelé trošku rivalové. Jenže nyní díky spojenému městu se tak spojili i obyvatelé tady a doufejme, že jim toto krásné, mírumilovné společenství vydrží dalších spoustu let – třeba opět dalších 750!

Další články