Historické slavnosti na Zámeckém náměstí

Historické slavnosti ve Frýdku-Místku

Do města opět po roce zavítají rytíři, šermíři, žoldnéři, ale i kejklíři a komedianti. Frýdek bude o víkendu patřit tradičním Historickým slavnostem. V sobotu 24. srpna v podvečer projdou dobové postavy Zámeckým náměstím ve Frýdku a následně se až do neděle usídlí v parku Pod zámkem. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, hry a soutěže pro děti, dobový jarmark se spoustou pochutin a ukázkami lidových řemesel. Vstup je zdarma.

Historické slavnosti nás letos vrátí o 400 let zpět, do dob třicetileté války, kdy se Morava a Slezsko přidává ke stavovskému povstání a vstupuje do války s Habsburky. Program začne v sobotu v 19 hodin v parku Pod zámkem, odkud po setmění vyjde průvod žoldnéřů s bubny a korouhvemi a jejich doprovodné družiny na Zámecké náměstí, odkud se vrátí zpět do parku, kde bude následovat zábavný program až do pozdních večerních hodin.  

Dobovou atmosféru dokreslí i koncerty středověkých kapel, renesanční a historické tance a také kejklíři a komedianti. Zájemci budou moci změřit síly ve střelbě z luku. Na děti bude čekat dřevěný historický kolotoč, zvířátka z improvizované farmy, ale také výtvarné dílny a spousta her a soutěží.

V dobovém duchu bude připraveno občerstvení. Hosté ve stáncích ochutnají různé nápoje, staročeskou kuchyni i táborové pokrmy. Součástí jarmarku bude mincovna a také kovárna.

Program

Sobota 24. 8. / Stavovská revolta

19.00 / Zámecké náměstí a park Pod zámkem – Ohňový průvod ze Zámeckého náměstí, rej ohňů, tance a šermíři

Neděle 25. 8. / Bitvy války třicetileté

10.00 / Zámecké náměstí – Průvod s bubny a korouhvemi

10.30 / park Pod zámkem – Bitevní ukázky, dragouni na koních, jarmark, historická řemesla, zvířátka a rytířské hry

Historické slavnosti pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Kultura F≈M. Partnery akce jsou městské společnosti Frýdecká skládka a.s. a TS a.s.

Další články