Chci vědět…

Projekt Chci vědět

V dnešním světě vzniká mnoho zajímavých projektů, které stojí za zmínku. Mnoho projektů podporuje dobrou věc, jiné projekty pomáhají lidem, kteří pomoc potřebují. Například nyní ve Frýdku-Místku vzniká projekt, který se jmenuje „Chci vědět…“. Jedná se o projekt sociální služeb Magistrátu města Frýdku-Místku, který chce tímto způsobem zlepšit informovanost rodičů a zákonných zástupců v oblasti protidrogové prevence.

Drogy a jiné podobné omamné látky jsou něco, co láká hlavně děti, teenagery a obecně mladé lidi. Každý v životě si projde obdobím, během kterého má chuť zkusit všechno – zkusí cigarety, mnohé drog, alkohol. Jenže právě takové zkoušení nás mnohdy může svést ke špatnostem a mnozí mladí lidé se mohou na těchto drogách stát závislí.

Rodičům se následně lže, že se nic nebere, přesto za rohem se píchá jedna droga za druhou. Projekt „Chci vědět…“ by tak měl zamezit této neinformovanosti a měl by pomoct tomu, aby rodiče měli své děti více pod kontrolou.

Vše se uvede na pravou míru

Hlavním cílem projektu není to, že rodiče snad budou moct lépe děti kontrolovat, ale je to hlavně o uvedení na pravou míru. Média stále ukazují mnoho případů, kdy děti užívají omamné látky. Jenže ne každý takový případ je pravdivý. Projekt by měl v první řadě uvést na pravou míru informace o drogové problematice. Rodičům a zákonným zástupcům se poskytnou relevantní informace o užívání návykových látek.

Samozřejmě se upozorní na to, jaké jsou preventivní opatření, jak si poradit s rizikovým chováním u dětí a mládeže či další.

Projekt, který má smysl

Tento projekt má podle primátora Michala Pobuckého rozhodně smysl, protože cílem je vlastně ve zkratce poskytnutí komplexního informačního a poradenského servisu všem rodičům – hlavně těm, kteří mají podezření, že jejich děti nějaké návykové látky užívají.

Další články