Bruslení na domácím ledě Vítkovic

Bruslení na domácím ledě Vítkovic

Návštěvníci, kteří navštíví Olympijský festival v Ostravě u Ostravar Arény si mohou vyzkoušet, jak se jezdí hokejistům vítkovického týmu.  Lední plocha je obklopena velkými ochozy, k bruslení hraje hudební doprovod a nad hlavami svítí obrazová kostka.

Pro návštěvníky, jež jsou vášnivými bruslaři jsou vyhrazené speciální časy, kdy mohou na led vstoupit a užít si krasojízdu. Přesně stanovené časy, kdy se bruslit může, nejsou bohužel stanoveny, ale u ledové plochy stojí vždy dobrovolníci, kteří rádi poradí a řeknou, kdy se mohou návštěvníci na led těšit.

 

Ledová plocha pro všechny

Například v jednom dni byla ledová plocha rozdělena na dvě části, kdy v jedné se proháněli bruslaři a v druhé se pak hrál hokej. Bruslařskou plochu otestoval také Jakub Čaněk, který se na led postavil podruhé po pětadvaceti letech.

Olympijský park pro veřejnost je výbornou příležitostí jak si projít zákoutí Ostravar Arény a vyzkoušet si ledovou plochu stejně jako opravdový hokejista. Mnohdy je sice plocha zarezervována pro školy, ale když je místo, mohou na led i lidé z řad veřejnosti.

Další články