Turistický pochod Štramberský Jasoň spustil registrace

Štramberský Jasoň 2018

Chceš-li zůstat stále fit, musíš do Štramberka jít! Toto heslo razí organizátoři druhého ročníku turistického pochodu Štramberský Jasoň. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 1138 vyznavačů turistiky.

Akce je letos naplánována na sobotu 19. května. Organizátoři slibují rekordní účast. „Chceme zvednout lidi z gauče a děti od počítačů a tabletů,“ říká hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski. „Letos očekáváme 3000 účastníků a máme ambice udělat z této akce největší turistický pochod Moravě. Všichni účastníci obdrží na startu startovní číslo se svým jménem, štramberské uši a mapu s itinerářem své trasy. V cíli na náměstí ve Štramberku se všichni mohou těšit na originální medaili, domácí klobásy ze Sedlnic, pivo, kofolu a dárek od našeho sponzora sportovní batůžek,“ slibuje Bažanowski.

V loňském roce si lidé užili pohybu na 6 trasách, první vedla z ostravského Bělského lesa kolem přehrady Olešná, přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a obec Tichou na štramberské náměstí, měřila 53 km. Druhá trasa vedla z Frýdku-Místku a byla 36 km dlouhá, zbývající 4 trasy startovaly z Kopřivnice.

„Letos jsme připravili celkem 10 chodeckých a jednu cyklistickou trasu. Z Kopřivnice si mohou zájemci vybrat z 8 tras. Startovat budeme od kulturního domu. Největší zájem očekáváme o trasu, která vede přes Šostýn a Červený kámen. Nové trasy vedou přes Libotín, Puntík a obec Rybí, kde se mohou lidé kochat krásnými výhledy na Štramberk a okolí,“ popisuje spoluorganizátor pochodu Lukáš Filip.

„Pro zdatné pochodníky jsme připravili trasu Lašské brány Beskyd, vede z Kopřivnice přes Příbor a Hukvaldy do Štramberka. Je dlouhá 37 kilometrů. Máme i dvě trasy pro rodiny s kočárky, první měří 6 km, druhá pak 13. Ta delší povede z Kopřivnice do Příbora kolem řeky Lubiny, přes Helenské údolí do Příbora, a poté přes Paseky rovnou po žluté do Štramberka. Milovníci cykloturistiky se mohou těšit na 47 kilometrů dlouhou trasu z Ostravy, která těsně míjí přehradu Olešnou, následují Palkovice a Hukvaldy, konečná je samozřejmě také ve Štramberku“ dodává Filip, vedoucí Informačního centra Kopřivnice a manažer turistické destinace Lašská brána Beskyd.

Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. Úřady, školy a další instituce včetně firem mohou v rámci teambuildingu ještě více upevnit na několik hodin trvajícím pochodu vztahy svých zaměstnanců. Zájemci se mohou přihlašovat online na www.stramberskyjason.cz.

„Ve zdravém těle, zdravý duch. Jsme rádi, že se u nás taková sportovní akce koná. Tento region si ji zaslouží. Pochod chceme podpořit nejen proto, že naši občané mají další příležitost, jak posílit své zdraví, ale akce jistě podpoří živnostníky a podnikatele jak v Kopřivnici, tak i ve Štramberku. Zároveň věříme, že účastníci se tady budou vracet i v průběhu roku,“ shodují se starostové obou měst Miroslav Kopečný a David Plandor.

Štramberský Jasoň 2018

Další články