Kde se nyní konají svatby a vítání občánků?

kde se konají

Město Frýdek-Místek je opravdu krásné. Neustále si dbá o svůj vzhled, což je samozřejmě chvályhodné, protože přece jenom leží v Beskydech, tudíž jím projíždí denně mnoho turistů, kteří míří vyšlapat si vrchol Lysé hory. Ve Frýdku-Místku se tak nyní mnoho věcí opravuje, a to nejen kvůli tomu, aby vypadalo město hezky na pohled, ale taky proto, že chce docílit spokojeného žití ve městě a že jsou některé opravy už zkrátka nutné. Například zámek už potřeboval opravit.

Frýdecký zámek je jakousi dominantou tohoto města. Lidé jsou sem zvyklí chodit hlavně na svatební obřady nebo třeba na vítání občánků, které se zde konají už celou řadu let. Bohužel tyto dvě akce se z důvodu již zmiňovaných oprav musí někam přesunout.

Obřady a vítání občánků se bude konat v jiných prostorách až do poloviny roku 2019. Opravy jsou poměrně rozsáhlé a nařídil je Moravskoslezský kraj.

Kde se tedy budou konat svatební obřady?

Pokud se tedy plánujete během následujících dvou let vzít a chtěli jste se brát na zámku, pak musíte bohužel zvolit jiný zámek než ten frýdecko-místecký. Ve Frýdku-Místku se totiž svatební obřady budou nově konat v koncertním sále Základní umělecké školy v Místku. Prostory nejsou nijak školně zařízené, pokud vás to napadlo. Jedná se o opravdu vhodné a důstojné prostory, které se budou konat v historické budově, která je v secesním slohu. Navíc se prostory nachází v blízkosti místeckého náměstí Svobody, tudíž to není od ruky.

Dny pátek a sobota, které jsou vyhrazeny pro svatební obřady, budou zachovány.

Kde se bude konat vítání občánků?

Pokud máte malé dítě a byli jste pozvání na vítání občánků, pak si zapište do diáře, že se až do poloviny roku 2019 budou konat v jednom ze sálů Národního domu na ulici Palackého v Místku.  První vítání v těchto prostorách proběhlo už na konci října a nebylo to nic špatného – jednalo se o velice příjemné dopoledne.

Další články