Nevyužívané betonové plochy nahrazuje zeleň

Betonové plochy určené k přestavbě

Frýdek-Místek zkrášluje veřejné prostranství na sídlištích, kde se vyskytují nevyužitelné betonové a asfaltové plochy, které nahradí zeleň.

Následující přestavba nevyužívaných zpevněných ploch zahrnuje třináct míst v různých částech města. Realizaci bude mít na starosti stejně jako v předchozích etapách městská společnost Technické Služby a.s., která plánuje dokončení plánovaných prací do konce letošního roku.

„Od roku 2016 postupně odstraňujeme ze sídlišť prvky z minulého století, které už dávno neplní žádnou smysluplnou funkci, a naopak jsou spíše překážkou ve veřejném prostoru a zeleni. Mám na mysli zejména železobetonové zídky, ale taky neúčelové asfaltové plochy hned vedle chodníků nebo již dávno nevyužívané sušáky na prádlo a klepáče, které stojí na vybetonované nebo vyasfaltované ploše. Plochy nahrazujeme zelení, která plní hned několik funkcí. Tráva, květiny i stromy zvyšují vlhkost a kvalitu vzduchu, eliminují hluk a působí pozitivně na naši psychiku. Jednoznačně zpříjemňují podmínky pro život v koncentrované bytové zástavbě, což je naším cílem,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Nevyužívané betonové a asfaltové plochy určené k odstranění:

  • V Místku ulice 17. listopadu, Anenská, M. Majerové
  • Ve Frýdku to jsou ulice u 11. ZŠ, Cihelní, El. Krásnohorské, Horymírova, J. E. Purkyně, Jeronýmova, M. Magdonové, Nad Rybníkem, Nad Stadionem, Třanovského

Další články