Město rozdělovalo peníze. Kam bude zainvestováno? 

Město rozdělovalo peníze. Kam bude zainvestováno?

Ke konci dalšího roku se znovu rozdělovaly peníze, a to samozřejmě i ve Frýdku-Místku. Stejně jako v předcházejícím roce, tak i v tomto došlo k výraznému navýšení finanční podpory, a to konkrétně do mládežnického sportu a kultury. Oproti letošnímu roku tak tyto dvě odvětví získají o několik milionů více peněz než letos. Shodli se na tom zastupitelé města, kteří jsou rádi z toho, že se nejen mládežnický sport těší velké oblibě.  

Ze slov zastupitelů Frýdku-Místku vyplývá, že právě zachování činnosti mládežnických sportovních spolků a klubů je pro město zásadní. A to zachování v plném rozsahu. Děti totiž potřebují ke svému rozsahu řadu věcí a je důležité, aby vše podstatné také získaly.  

Kromě toho se však podpoří zvýšením rozpočtu kulturní aktivity ve městě, na které se pošle celková částka dosahující bezmála sedmi milionů korun. Příspěvek získají například festivaly, zejména tři významné, které se ve Frýdku-Místku každoročně pořádají a které nejen lákají množství lidí do města, ale také se velkou měrou podílí na spokojenosti občanů.  

Další články