Jak se ohřát i bez topení?

Jak se ohřát i bez topení?

Podle posledních průzkumů každá desátá rodina žije v zimě, respektive netopí, a to pod tíhou jakéhosi strachu, který se pojí s rostoucími cenami energií. To člověka ostatně dohání k přemýšlení nad tím, jak se v nadcházející zimě ohřát i bez topení. Tedy, je to vůbec možné? Pokud jste stihli investovat do úsporných opatření a získat dotaci na zateplení, fotovoltaiku nebo dotaci na výměnu oken, nemusíte se přílišného doplácení bát, ale jestliže si chcete nízkou spotřebu skutečně ještě pojistit, vyzkoušejte některý z těchto tipů. 

TIP: Na dotace se dívejte do programu Nová zelená úsporám 

Do ložnice patří koberec 

I když se to možná někomu jeví jako nereálné, je skutečně možné ohřát se i bez použití topení. Například se vyplatí do ložnice vrátit koberec, který z nějakého důvodu z ložnic vymizel. A to je velká škoda. Protože pokud není v ložnici koberec, na člověka se sápe zima od nohou.  

Abyste však nemuseli spávat v ponožkách, huňaté koberce s vysokým vlasem patří hned vedle postele, aby byl přesně tím, na co jako první šlápnete, jak se ráno probudíte a vstanete z postele. 

Župan oblékáme hned po sprše 

Chcete si co nejdéle zachovat pocit tepla, když vyjdete ze sprchy? To nejlepší, co můžete udělat je zabalit se do županu, který obléknete ale hned v okamžiku, kdy ze sprchy nebo horké vany vycházíte. A pokud se do županu takto zabalíte těsně před tím, než půjdete spát, rychleji usnete a nebudete ani vyžadovat, aby se v ložnici příliš topilo. Teplo se totiž s vámi bude držet jako klíště. 

Povlečení z kvalitního materiálu 

Také se vyplatí investovat do povlečení z řádného materiálu. Existují takové látky, které ochladí, ale také takové, které zahřejí. Vaše pozornost se upne na druhé zmíněné čili na povlečení, které hřeje. Zajímat vás bude hlavně povlečení z mikroplyše a flanelu.  

V souvislosti s tím nezapomeňte na to, že lehká košilka nemá v zimě ve vašem šatníku co dělat, raději volte dlouhé bavlněné pyžamo. 

Další články