Frýdek-Místek pomalu ale jistě zbaven listí

Frýdek-Místek zbaven listí

Podzim je období, s nímž se pojí nejen postupné ochlazování, ale taky se s ním pojí hlavně nepříjemné zahradní práce. Pokud máte zahradu, moc dobře víte, že je třeba se poprat s úrodou, kterou se vám podařilo vypěstovat, dále musíte sklidit muškáty z oken nebo musíte vaši skalku připravit na zimu. Kromě toho je zapotřebí shrabat listí a udělat mnoho další práce. Úklid listí však neděláme jenom my na svých zahradách, ale taky to musí dělat města, která si tak udržují hezký vzhled.

Shrabání listí ve městech je aktivita, kterou vykonávají technické služby nějaký ten pátek, protože než se takové město dá do pořádku, chvilku to trvá. Například takový Frýdek-Místek už je listí skoro zbaven. Začalo se s tím letos trochu později, protože se ještě na začátku listopadu prohnala Českou republikou vichřice, která napáchala velké škody, jež bylo potřeba co nejdříve uklidit.

Než přijdou první centimetry sněhu, je ještě čas

Samozřejmě pokud ještě nemáte odklizeno listí z vaší zahrady, ještě máte trochu času, než napadnou první centimetry sněhu. Frýdek-Místek už má naštěstí pro letošek skoro pokoj od hrabání listí. Ještě se uklízejí parky a chodníky, částečně se dávají do pořádku i komunikace, které se už připravují na první letošní námrazy.

Jak letos ve Frýdku-Místku odklízení listí probíhá/probíhalo?

Letos to ve Frýdku-Místku vypadalo následovně – každým den bylo v terénu více jak pětadvacet zaměstnanců technických služeb, kteří odstraňovali spadané listí pomocí traktorových sekaček. Samozřejmě na místech, která byla těžko přístupná, museli zaměstnanci vyhrabat listí ručně. Těmito těžce přístupnými místy byly například keře, kmeny stromů nebo okolí městského mobiliáře.

Samozřejmě ani letos se nepracovalo v době, kdy počasí nepřálo. Odklízení se oddálilo díky již zmiňované vichřici, která napáchala velké škody, které bylo nutné odklidit dříve. I poté se práce a odklízení odvíjelo od klimatických podmínek.

Další články