Farmářské trhy jsou pro letošek zrušeny

Farmářské trhy jsou pro letošek zrušeny

Když odbyl víkend, většina lidí si ráno přivstala a zamířila na farmářské trhy. Po fiasku na pražské Náplavce se však vláda rozhodla zrušit farmářské trhy, a to po zbytek letošního roku. Toto nařízení se samozřejmě dotklo farmářských trhů po celé republice, nedotklo se jenom Prahy. Farmářské trhy se rázem musely zrušit i ve Frýdku-Místku, což je velká škoda.  

Ve Frýdku-Místku se farmářské trhy konají už dlouhých devět let. Ty letošní, které byly zahájeny až v květnu letošního roku, byly však výjimečné, a to hlavně díky panujícímu koronaviru a opatřením, jež museli majitelé stánků dodržovat. Lišil se však i nabízený sortiment, který se měnil i vlivem zmiňovaných proti epidemiologických opatření.  

Během letošního roku už čelíme podruhé zrušení farmářských trhů. I na jaře za tím stála proti epidemiologická opatření. Otázkou nyní zůstává, jak tomu bude příští rok. Už letos město nerado rušilo trhy. Ovšem nebylo jiné cesty. Lidé na trzích jenom zřídkakdy dodržovali rozestupy nebo jen hrstka z nich nosila roušky. A to je nyní velice nebezpečné. 

Další články