Do oprav a údržby silnic a chodníků poputují desítky milionů

Do oprav a údržby silnic a chodníků poputují desítky milionů

Statutární město Frýdek-Místek se rozhodlo ve velkém investovat do oprav silnic a také chodníků. To ostatně dokazuje i částka, která byla vyčleněna z rozpočtu oprav silnic a chodníků. Tato částka není v řádech milionů, ale v řádech desítek milionů korun. Konkrétně bylo na opravy silnic a chodníků vyčleněno skoro 43 tisíc milionů korun, což je o dva miliony více, než kolik bylo vyčleněno během loňského roku. Jenom dvaadvaceti milionů korun poputuje na opravu silnic, zbylá suma poputuje na opravu a údržbu chodníků, které město vyjdou o osm milionů více než vloni.  

V rámci letošního roku má dojít rovnou k několika věcem, respektive opravám a údržbám. Má například dojít k obnově více jak stovek úseků komunikací, které jsou aktuálně v majetku města. Mnohé silnice dostanou nový asfalt, chodníky se opraví například v ulicích Třanovského nebo Bruzovská 

Kromě klasických oprav, které jsou na programu každý rok, má dojít k rozsáhlé rekonstrukci Rubikovy křižovatky. Také se mají vystavět mosty, jež jsou spojeny s obchvatem, jehož dokončení připadá na rok 2022. 

Další články