Zvolte, jaké místo se ve Frýdku-Místku změní k nepoznání 

Zvolte, jaké místo se ve Frýdku-Místku změní k nepoznání

Stejně jako každé jiné město v České republice, i Frýdek-Místek má zákoutí, která jsou do jisté míry zanedbávaná. V posledních letech na ně upozorňují sami obyvatelé, kteří opakovaně nabádají k tomu, aby se dala do pořádku. A město se nyní rozhodlo splnit jejich přání – tedy alespoň jedno. Vůbec poprvé mohou občané Frýdku-Místku během ledna a února rozhodovat o tom, které z míst má radnice vylepšit. K dispozici je rovnou několik lokalit, které se vylepší v rámci participativního rozpočtu. Město po výběru návrhu investuje do obnovení daného místa až jeden milion korun. 

Vytipovaná místa jsou vybrána na základě podnětů, ale i vlastních dedukcí. Lidé mohou nejen říct, které místo má být především vylepšeno, ale také mohou zasílat návrhy, co na jakém prostranství udělat, vytvořit nebo vybudovat.  

Tato anketa, která je tedy veřejná, jak už bylo zmíněno, trvá zhruba jeden měsíc, a to od 22.1. do poloviny února. Ve chvíli, kdy se místo zvolí a vybere se také návrh, pustí se město do práce a hotovo by mělo být během první půlky příštího roku. 

Další články