Třinecké železárny rozšiřují aktivity do segmentu větrné energetiky

Třinecké železárny a větrná energetika

Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

Dosud naše akvizice u získaných firem vždy vedly k navýšení objemu výroby i hospodářského výsledku. Věříme, že i společnost Brück AM bude pod našimi křídly růst a dál se úspěšně rozvíjet,“ uvedl generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek. Koupě strojírenské firmy je podle něj logickým krokem. „Plně odpovídá naší strategii prodlužování výrobkového řetězce,“ dodal.

Brück AM se zabývá tvářením kovů za tepla, zušlechťováním a následným obráběním. Společnost je vybavena špičkovými technologiemi v oblasti tváření kovů za tepla formou bezešvého válcování kruhů a jejich následného tepelného zpracování. Stejně tak disponuje špičkovými technologiemi CNC třískového obrábění v oblasti přesného strojírenství.

Produkty firmy směřují především do větrných elektráren, umí vyrobit ale i příruby pro ponorku, vodovodní síť, pláště pro kosmické rakety i speciální komponenty na CT tunely ve farmacii.

Naše výrobky patří ke špičce v oboru. Spojení s výrobcem vysoce kvalitních ocelí považuji za krok dobrým směrem, který prospěje dalšímu rozvoji naší firmy jak v zavádění nových technologií, tak v dalším rozšiřování portfolia výrobků,“ komentoval akvizici dosavadní jednatel společnosti Luboš Malý.

Akvizici budou dle standardních pravidel posuzovat příslušné antimonopolní úřady. Výši obchodu firmy nezveřejní.

Firma Brück AM Zámrsk zaměstnává více než 260 lidí. Loňské tržby přesáhly jednu miliardu korun. Přes 90 % produkce směřuje na export, nejčastěji do Německa, Španělska, ale i Brazílie, Mexika, Běloruska a dalších zemí.

Třinecké železárny založené v roce 1839 jsou největším výrobcem oceli v České republice. Roční tržby v roce 2016 přesáhly 32 miliard korun. Zaměstnávají 7 000 lidí. Roční výroba huti se pohybuje zhruba na 2,5 mil. tun oceli, což odpovídá polovině současné celkové tuzemské produkce oceli. Mezi její hlavní produkty patří především dlouhé válcované výrobky – válcovaný drát, tvarová ocel, speciální tyčová ocel, tažená ocel, kolejnice, široká ocel, bezešvé trubky a hutní polotovary. Přes 60 % produkce směřuje na export, přibližně do 60 zemí světa.

Další články