Stavba nové kašny se blíží ke konci

nová kašna

Frýdek-Místek se v poslední době snaží, aby se zdejším obyvatelům opravdu líbilo. Přece jenom se aktuálně rozhodl postavit velkou řadu dětských hřišť, aby se tak děti mohly po škole dobře pobavit. Mimo to na známé dětské hřiště přibyl už takřka historický prvek – hříbek – který aktuálně prošel úpravami, aby byl pro děti stále bezpečný. Bohužel se netočí, ale pro bezpečnost dětí je to jenom dobře.

Nicméně dále se Frýdek-Místek během prázdnin rozhodl pro opravy a údržbu zdejších škol. Mimo to se také zavádí kabelová televize a internet do zdejších dvou sídlišť. A také se konečně dokončuje stavba nové kašny, kterou se bude pyšnit oblíbené Náměstí Svobody.

Kdy práce skončí? Podle plánu či nikoliv?

Práce na této kašně se už opravdu konečně blíží ke svému cíli. Už se jenom usazuje obelisk, který bude k vidění přímo uprostřed kašny. Poté bude ještě upraveno a zprovozněno to technologické – spustí se zkušební provoz a poté se uvidí. Do konce srpna se však rozhodně novou kašnou budou moct obyvatelé Frýdku-Místku plnohodnotně chlubit.

Práce finišují hlavně zavedením kanalizace, aby byla kašna plně funkční. Snad se však nevyskytnou ještě nějaké problémy, potíže nebo nepříjemnosti, které by nějak ovlivnili dokončení této krásné stavby, na kterou se všichni občané už tak těší. Zatím však vypadá, že jde všechno podle plánu, a tak se počítá s otevřením této kašny kolem pětadvacátého a jednatřicátého srpna. Maximálně se však tato kašna má slavnostně otevřít první týden v září – děti tak budou mít rozhodně hezky zpestřenou výuku ve škole.

Co se má ještě udělat?

Kromě technické části je nutno ještě upravit dlažbu kolem kašny. Ta však bude dodělána až poté, co bude plně zprovozněna kanalizace. Také se ještě doplní ozdoby kašny sokly a také ještě přibude na kašnu lví hlava, kterou by měla proudit voda.

Další články