Do školních budov se ve Frýdku-Místku investují miliony

školy frýdek místek

V době prázdnin se většina škol snaží o nějaké úpravy či o rekonstrukce, aby školáci či studenti přišli prvního září do trochu lepšího prostředí. Ani ve Frýdku-Místku tomu nebude jinak. Během letošních prázdnin nejen, že byly zahájeny pravidelné údržby ve zdejších školách, ale také přišla řada i na opravy. Školy většinou prošly zateplováním, některá dokonce získala nová okna, střechu, dokonce i fasádu. Do řady škol se doručily a nainstalovaly nové radiátory, někde se upravovaly i jídelny, sociální zařízení, dále taky podlahy nebo i venkovní dvorky či terasy, kde mohou děti trávit své přestávky či kde může probíhat venkovní výuka.

Peníze na tyto opravy darovalo město. Část sumy však zaplatila i Evropská unie či Ministerstvo kultury České republiky. Pokud by vás zajímalo, do jakých výšin se suma vyšplhá, pak se posaďte. Jenom do letošních oprav se totiž investovali přes šestačtyřicet milionů korun.

Dále i mateřské školy si zaslouží ve Frýdku-Místku investice, protože nedostatek míst pro předškolní děti trápí obecně nejen Frýdek-Místek, ale i většinu okolních měst.

Další články