Skatepark ve Frýdku-Místku je téměř hotový

Vizualizzace skateparku ve Frýdku-Místku

Unikátní skatepark by mohl přivítat první nadšence kolečkových sportů již koncem září. Skatepark se nachází za železniční tratí vedle škvárového hřiště naproti haly Polárky. Skatepark o rozloze téměř 2000 metrů čtverečních bude mít streetovou a bazénovou část. Podobný skatepark byste široko-daleko marně hledali.

Streetová část bude představovat imitaci běžného pouličního prostředí. Vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a další prvky. Bazénová část bude sloužit pokročilým skejťákům a bruslařům, a to i za nepříznivého počasí díky zastřešení z obloukové konstrukce. Pro odpočinek bude sloužit jednoduchá betonová tribuna.

Výstavbu skateparku provázelo mnoho komplikací. Od začátku město naráželo na překážky, které se týkaly především výběru vhodného místa, což bylo spojeno s nevolí občanů bydlících v blízkosti navrhovaných ploch nebo výběru samotného dodavatele stavby.

Náklady na vybudování skateparku činily 12,7 milionu korun. Realizátorem stavby se stala pražská společnost Mystic Constructions s.r.o.

Další články