Kdy se uskutečnilo poslední blokové čištění?

Poslední blokové čištění

Každé město se snaží o to, aby bylo co nejkrásnější a pro své občany co nejpříjemnější. Je nutné města upravovat, zdokonalovat, neustále spravovat, ale hlavně je nutné je uklízet. Bez úklidu bychom bohužel viděli to, jací jsme čuníci, protože bychom neustále vídali na ulicích odhození odpadky či flašky nebo dokonce i nebezpečný odpad. Města proto dělají takzvaná bloková čištění, která se konají každý měsíc výjimkou zimy.

Letos se poslední blokové čištění ve Frýdku-Místku uskutečnilo v polovině listopadu, a to konkrétně 14. listopadu. Jednalo se o blokové čistění na ulici Kolaříkova v Místku. Letos se blokové čištění v tomto krásném městě stihlo o něco dříve – blokové čištění v Kolaříkově ulici bylo naplánováno až na 16. listopadu, tudíž má Frýdek-Místek letos dva dny k dobru.

Na čištění samozřejmě opět upozorňovaly dopravní značky s patřičným předstihem, aby řidiči poté nebyli zaskočení a mohli si naplánovat například objížďku při cestě do práce.

Co se v době blokové čištění nesmí?

Pokud jste doposud žádné blokové čištění nezažili, je třeba o něm něco vědět, abyste byli poučení pro příště. V době blokového čištění například nesmí stát v lokalitě žádné auto. Pokud i přes výstrahu zůstane auto v lokalitě zaparkované, může se stát, že bude přemístěno na vyčištěnou plochu v rámci zóny blokového čištění. Řidiči však v tomto případě musí počítat s nějakým postihem, protože nerespektovali značky, které s předstihem na blokové čištění upozorňovaly.

Řidiči při přemístění vozidla budou muset zaplatit náklady, které se pojí s přemísťováním vozidla. Kromě toho se bude muset zaplatit i pokuta za přestupek. Pokud bude vaše auto stát jako překážka v provozu, tudíž například v křižovatce nebo na chodníku, bude automobil odtažen zcela.

Kdy se letos zahájilo blokové čištění?

Bokové čistění tradičně probíhá od března do konce listopadu. Technické služby se tedy vyhýbají zimním měsícům, kdy je celá vozovka a chodníky pod sněhem.

Další články