Byli jste se podívat na vernisáž?

vernisáž

Pokud lidé tvrdí, že není, co ve Frýdku-Místku dělat, tak pak se opravdu pletou. Toto krásné město neustále pořádá celou řadu akcí, které si zamilují nejen velcí, ale i malí. Letos se všechno točí hlavně kolem 750. výročí tohoto města. Ano, už je to 750, kdy se světlu světa ukázala unikátní zmínka o tomto městě a kdy se začala psát historie tohoto krásného města. Dnes už je Frýdek-Místek opravdu rozsáhlé město, které neustále pořádá nejrůznější akce, aby se lidem zde žilo opravdu dobře.

Jednou z akcí, která se nedávno konala, byla taky vernisáž. Jednalo se o vernisáž výstavy Dvojměstí – Frýdek-Místek a Bielsko-Biala. Pojďme si ji v krátkosti připomenout a říct si, jaká vlastně byla a co jsme si nechali ujít, pokud jsme se zde nezastavili.

Kdo tuto vernisáž pořádal?

Tuto unikátní výstavu pořádala Městská knihovna ve Frýdku-Místku. Pořádána byla 13. října zhruba od pěti hodin odpoledne, a to konkrétně v pobočce Místek, kterou běžně najdete na Hlavní třídě 112.

Co v sobě vernisáž nesla?

Vernisáž zahrnovala výstavu unikátních fotografií. Kdo byl autorem  fotografií se dozvíte níže v článku.

Jak byla celá vernisáž zahájena?

Zahájena byla opravdu skvěle! Slavnostní zahájení měl na starosti komorní orchestr Vera Musica. K tomuto krásnému poslechu jste si mohli dopřát pokrmy z polské kuchyně. Jednalo se o tradiční polská jídla, která jste možná ještě ani nevyzkoušeli. Během vernisáže jste je tedy měli příležitost ochutnat.

Kdo je autorem zmiňovaných fotografií? Je více autorů?

Vernisáž v sobě nesla výstavu fotografií, jak již bylo zmíněno. Jednalo se o fotografie, jehož autory byli tito lidé: o polské Bielsko-Biale se postaral fotožurnalista Lucjusz Cykarski, který je v tomto už hotovým profesionálem, o fotografie Frýdku-Místku se postarali členové fotoklubu Arctcollegium Frýdek-Místek.

Další články