Proč jsou matrace z paměťové pěny dobré?  

Proč jsou matrace z paměťové pěny dobré?

Pokud jste někdy zažili bezesnou noc, kdy jste se převraceli a nemohli jste se uvelebit, pravděpodobně víte, že ne všechny matrace jsou stejné. Možná nastal čas na to, abyste si vybrali novou. Jsou však matrace z paměťové pěny dobrou alternativou nebo je lepší poohlédnout se po jiné kvalitní matraci?  

Jak paměťová pěna funguje? 

Paměťová pěna absorbuje tlak, který je na ni vyvíjen, a po odstranění tlaku se velmi pomalu vrací do původního tvaru. To znamená, že paměťová pěna je viskoelastická a nabízí dvě odlišné vlastnosti:  

  • Pomalá reakce (viskózní)  
  • Nízký odpor a vysoká pružnost (elasticita) 

Díky těmto vlastnostem je paměťová pěna materiálovou technologií, která poskytuje pohodlí i terapeutické výhody.  

Zajímavost: Paměťová pěna byla vytvořena v 60. letech 20. století pro sedadla v letadlech NASA. Po vzletu do vesmíru se paměťová pěna začala používat také ve sportovních helmách, podrážkách bot a nemocničních lůžkách. 

Podpora a pohodlí 

Charakteristickou vlastností paměťové pěny je způsob, jakým se přizpůsobí vašemu tělu.  

Výsledkem tohoto druhu tvarování je úleva od tlakových bodů a lepší opora zad. Pěnová matrace je skvělá pro lidi, trpící bolestmi zad a/nebo kteří potřebují trochu větší oporu zad. Protože paměťová pěna se přizpůsobuje přirozenému tvaru vašeho těla, umožňuje správné nastavení páteře a zároveň poskytuje dostatečnou oporu.  

Zajímavost: Když si na matraci lehnete, cítíte, jak se vaše tělo mírně propadá do povrchu, jde o fyziologickou paměť.  

Hypoalergenní 

Tradiční pružinové matrace v sobě mají velké plochy volného prostoru, kde se mohou hromadit roztoči a plísně. To může vést k vážným potížím pro alergiky a astmatiky.  Matrace z paměťové pěny jsou mnohem hustší, takže škůdci nemají místo, kam se usadit. Obvykle jsou považovány za hypoalergenní v tom smyslu, že jsou odolné vůči těmto běžným alergenům v ložnici. 

Nízký přenos pohybu a hluku  

Pokud pravidelně spíte s partnerem, víte, že dobrá matrace neruší váš spánek, když se váš partner během noci nevyhnutelně pohne, převalí nebo vstane. Největšími viníky rušení partnerského spánku jsou přenos pohybu a hluk, přičemž oba tyto jevy můžeme u pěnové matrace vyloučit.   

Snadná manipulace  

Jednou z hlavních výhod matrací z paměťové pěny je jejich lehkost. Paměťová pěna umožňuje matraci jednoduše srolovat a přemístit dle libosti. 

Další články