Pohanský bůh Radegast jako nový společník na kolo

Pohanský bůh Radegast

I když léto už skončilo, musí se poznamenat, že společně s létem však neskončily dovolené. Přece jenom taková hezká dovolená se dá prožít vlastně kdykoliv během roku, proto nezoufejte, když jste během léta na dovolenou jet nestihli. Co kdybyste to aktuálně napravili a vyjeli si někam na dovolenou během nadcházejícího podzimu? Beskydy jsou tu pro vás neustále a s přicházejícím podzimem jsou ještě krásnější!

Beskydy-Valašsko je oblast, která je turisty velice hojně navštěvována ovšem nejen během letních prázdnin, ale opravdu kdykoliv během roku. Teď se sem budou sjíždět hlavně i cyklisté, protože se tu pro ně zpříjemnily podmínky. Přibylo sem nově sedm nových cyklotras, při nichž vás bude provázet pohanský bůh Radegast!

Radegastovy okruhy v sobě mají 210 kilometrů!

Tyto nové cyklotrasy se jmenují po pohanském bohu „Radegastovy okruhy“. Je jich sedm, ovšem dohromady v sobě mají přes 210 kilometrů! Cyklisté si zde tedy pořádně máknou. Ovšem jelikož aktuálně přichází podzim, při chladnějších dnech se bude mnohem lépe šlapat na kole, než v létě – no nemyslíte?

Slavnostní otevření v červenci, k dispozici od konce srpna

Tyto cyklotrasy byly slavnostně otevřeny a ověřeny už někdy v červenci, ale veřejnosti jsou přístupné až nyní. Nejvíce atraktivní trasou z těchto sedmi novinek je rozhodně ta pro středně pokročilé a vede z Pusteven až na Radhošť. Do Pusteven se mimochodem můžete dostat například autem, dále také cyklobusem nebo dokonce i sedačkovou lanovkou, která má závěs na kola.

Pokud byste si tyto nové trasy netroufli projet sami, pak jsou tu přímo pro vás k dispozici takzvaní průvodci – cyklisté. Ti vás vezmou na výlet po těchto nových cyklotrasách a vy tak poznáte všechno, co jste potřebovali vědět. Poté si už trasu projedete sami, jelikož budete moct dobře vědět, kde jsou značky, jak se pozná náročnost trasy či kde jsou cyklistické jednosměrky.

Další články