Opravy domů pro seniory pokračují

dům pro seniory

Frýdek-Místek je město, které se neustále snaží o to, aby se zde obyvatelům opravdu dobře žilo. Proto se tedy snaží o stále větší opravy, které budou pro občany jenom přínosné. Například ve dvou zdejších sídlištích se aktuálně zavádí kabelová televize a také internet. Mimo to se také děti mohou radovat z hříbku, který byl opět umístěn na hřišti, ale do budoucna – konkrétně do konce října – se budou moct radovat ještě z hory dalších hřišť, která přibudou na pozemku města Frýdek-Místek. Mimo to si však na své přijdou i senioři, protože se oprav dočkají i ti, kteří žijí v domovech pro seniory.

Konkrétně se jedná o modernizaci a rekonstrukci domů s pečovatelskou službou Sadová a 17. listopadu. Zdejší změny a opravy byly prováděny v posledních několika měsících, ovšem aktuálně už jsou konečně dokončeny.

Na kolik milionů tyto opravy vyšly?

Samozřejmě ani tyto opravy nebyly za hubičku. Náklady na opravy obou budov dohromady se vyšplhaly k neuvěřitelným padesáti milionům korun. Ovšem ještěže tyto náklady nehradilo město (tedy ne úplně) – seniorům se rozhodly pomoct evropské dotace, které se získaly ve výši třinácti milionů korun, což rozhodně není málo a městu to vážně pomohlo.

Kde byly opravy náročnější?

Bohužel nejvíce oprav bylo uděláno v pečovatelském domě Sadová. Právě tento dům je totiž daleko rozsáhlejší. Tvoří ho konkrétně čtyři velké budovy, v nichž se nachází více jak sto padesát bytů, dále také velká společenská místnost a také uzavřený dvůr.

Co se týče oprav, hlavním pozitivním bodem je to, že přibyl výtah. Už žádné chození po schodech nebude potřeba. Mimo to objekty dostaly taky novou zateplenou fasádu a přibyla také nová okna a krásné nové dveře. Upravili se také vstupy do jednotlivých pečovatelských domů a k jednomu z domů byl také přistaven i speciální evakuační výtah pro pacienty na lůžku. Ten je přístupný přímo z chodníku.

Další články