Opět se vylepšovalo bydlení! Kde?

vylepšení bydlení

Frýdek-Místek se dneska řadí k těm nejkrásnějším městům vůbec. Neustále se zde dbá o krásný vzhled a taky o to, aby se zde obyvatelé cítili dobře a aby se jim zde dobře žilo. Je to skvělé, protože lidé nemají potřebu stěhovat se někam jinam. Navíc se zde neustále nabízí i pracovní pozice, tudíž ani o práci zde není nouze. Navíc se zde taky neustále něco zlepšuje, proto jsou zde nejspíše lidé opravdu spokojeni. Tedy hlavně jsou nyní spokojeni ti, kteří žijí v penzionu, protože se právě zde vylepšoval standard bydlení.

Bydlení se zde vylepšuje dlouhodobě. Jedná se o dlouhodobý proces, který pomalu zasahuje všechny městské penziony nebo jiné městské nemovitosti. Nyní se takového vylepšení standardu bydlení dočkali i lidé, kteří žijí v penzionu. Najednou se jim zde určitě bude žít o něco lépe a příjemněji.

O jaké domy se konkrétně jedná?

Jelikož je Frýdek-Místek velké město, je třeba být trochu konkrétnější. Zlepšení vybavení došlo v domech s pečovatelskou službou, které sídlí na ulici Sadová a 17. listopadu. V blízké době se zlepšení standardu bydlení dočkají ještě senioři, kteří pobývají ve zdejším penzionu pro seniory.

Co všechno se zde dělalo?

Samozřejmě tyto modernizace, rekonstrukce a opravy byly už zapotřebí. Už mají tyto domy nějaké roky, proto si investici jistě zasloužily. Hlavním cílem oprav bylo zateplení, protože domy byly dlouhou dobu neekonomické – zrovna dvakrát nešetřily na energiích nebo na teplé vodě, tudíž zateplení by mohlo výrazně snížit náklady spojené s těmito domy. Taky je nutné vyměnit bytová jádra, což je záležitostí hlavně zmiňovaného penzionu pro seniory.

Kromě těchto úprav se hlavně penzion pro seniory může těšit i na sprchové kouty, které budou místo van. Samozřejmě sprchové kouty budou mít pohodlný přístup a taky madla, které ulehčí pohyb.

I nové kuchyňky jsou na seznamu!

V penzionu dojde taky k opravě kuchyní. Budou dodány a poté taky namontovány nové kuchyňské linky, které budou mít elektrický sporák, který je daleko bezpečnější než ten plynový. V domech s pečovatelskou službou úpravy a rekonstrukce už proběhly, v penzionu pro seniory se bude polovina dělat během příštího roku, druhá pak v následujícím roce.

Další články