Olešnou budou s městem propojovat dva mosty

Orientační poloha mostu při stavbě obchvatu ve FM

Výstavba dvou mostů, které z projektu výstavby obchvatu vypadly, se nyní naplno „rozjela“. Pro město je rekreační centrum Olešná důležité, a proto je zajištění dostatečné a bezpečné dostupnosti nezbytné. Město se rozhodlo výstavbu realizovat samo.

Náklady na výstavbu obou mostů jsou vyčísleny 75 milionů korun, přičemž 55 milionů získá město zpět z dotací. Zhotovitelem je společnost Strabag,“ doplnil primátor Michal Pobucký s tím, že město je v získávání dotací dlouhodobě úspěšné. V loňském roce získalo na desítku projektů za 389 milionů korun dotace ve výši 205 milionů korun a v podobném duchu pokračuje i letos.

První most vede ulicí Nad Přehradou v místech, kudy se vjíždělo k aquaparku a autokempu, poblíž prvního parkoviště u hráze. Nyní je zde průjezd zakázán. Most bude téměř sto metrů dlouhý, bude mít dva jízdní pruhy a chodník.

Druhý most zachová propojení komunikace K Olešné z druhé strany přehrady ve směru od ulice Palkovické. V tomto případě půjde o jednopruhovou obousměrnou komunikaci s revizním chodníkem.

Další články