Nové parkoviště ve Frýdku-Místku již brzy 

Nové parkoviště ve Frýdku-Místku již brzy

Problémy s nedostatkem parkovacích míst nemají jen největší města v České republice, ale také menší, jako je Frýdek-Místek. Zde se aktuálně řeší tato otázka velmi aktivně a vypadá to, že se došlo alespoň k prozatímnímu řešení. Co nejdříve dojde k vybudování parkoviště, a to na aktuálně nevyužitém pozemku na sídlišti Slezská. Zde by se mělo co nejdříve nacházet rovnou čtyřicet parkovacích míst, která budou zasazená do okolní zeleně.  

Domněnky zdejších obyvatel, kteří se obávali o to, že se nová parkovací místa budou rovnat pouze vybetonované ploše, jsou tak mylné. Zdejší nevyužitá plocha se spíše stane takovou zelenou oázou, která alespoň trochu vyřeší aktuální zmiňovaný problém.  

Vděční jsou za tento krok hlavně obyvatelé zdejšího sídliště, kteří dlouhodobě pociťovali nedostatek parkovacích míst. Tento jim citelně znepříjemňoval každodenní cestování do školy nebo práce, případně jinam.  

Postavení takzvaného zeleného parkoviště však nemá být ten jediný krok, ke kterému v následujících letech dojde. Aktuálně se stále hledají další vhodné plochy, kde by k vybudování parkovišť mohlo dojít. 

Další články