Nová linka zpřístupňuje turistům řadu atraktivních cílů 

Nová linka zpřístupňuje turistům řadu atraktivních cílů

Autobusové linky či jiné spoje městské hromadné dopravy jsou ve Frýdku-Místku i Ostravě velmi často využívané, a to nejen turisty. Je však pravdou, že v době letních prázdnin je veřejná doprava velmi zatížená, a to vlivem náporu právě zmiňovaných turistů nebo rodin s dětmi, které chtějí vidět zdejší krásy a atraktivní turistické cíle. I proto vešel v platnost nový autobusový spoj, který by spojoval Frýdek-Místek, Havířov a zoologickou zahradu v Ostravě. Svůj provoz zahájil v polovině letošního června a ani po létě neopustí jízdní řád. Jezdit bude až do začátku prosince. 

Linka z Frýdku-Místu vedoucí přes Havířov až do ostravské zoologické zahrady je zejména lidmi velmi ceněná, a to díky skutečnosti, že se jedná o nejrychlejší přímé spojené od bydliště do atraktivního turistického cíle. Přece jen ostravská zoo je naprosto skvělým místem pro rodinný výlet, na který se zejména děti velmi těší. A nyní se nebude muset řešit parkování nebo jiné věci spojené s (dříve komplikovaným) přejezdem. 

Autobusový spoj však mohou využít nejen ti, kteří míří do ostravské zoologické zahrady. Situována je do části Slezská Ostrava čili pokud potřebujete zajet právě sem, linka vám také přijde vhod. 

Další články