Nošovická automobilka Hyundai se stala popáté Zaměstnavatelem roku

Zaměstnavatel roku 2018

Výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích se stal popáté Zaměstnavatelem roku v kategorii do 5,000 zaměstnanců. Vítězství je výsledkem nezávislého posouzení veškerých aktivit v oblasti lidských zdrojů. Nejsilnějšími trumfy automobilky Hyundai jsou mzdy, systém vzdělávání a zaměstnanecké benefity.

Zástupci nošovické automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) převzali v Praze již popáté ocenění pro vítěze celostátní soutěže Zaměstnavatel roku v kategorii do 5,000 zaměstnanců. S výjimkou roku 2016, kdy Hyundai skončil na druhém místě, je tak nepřetržitým vítězem od roku 2013, kdy se soutěže zúčastnil poprvé.

Hodnocení odbornou komisí probíhá na základě tzv. řízeného dotazníku, ve kterém soutěžící firmy odpovídají na detailní otázky, týkající se celé oblasti lidských zdrojů. Dotazy se týkají náboru, vzdělávání a dalšího rozvoje pracovníků, systémů hodnocení, odměňování, ale také zaměstnaneckých benefitů a dalších věcí. „Naší nejsilnější stránkou je oblast vzdělávání, silnou pozici ale máme i díky naším mzdám
a zaměstnaneckým benefitům. Jsem opravdu hrdý nejen na toto vítězství, ale zejména na náš závod a jeho zaměstnance,
“ řekl Donghwan Yang, prezident automobilky HMMC.

Oblast vzdělávání je skutečnou výkladní skříní nošovické automobilky, protože zahrnuje ohromnou škálu aktivit od vstupních školení pro nové zaměstnance, přes jazykové a IT kurzy, různá odborná školení a kurzy osobního rozvoje až po soubor globálních klíčových hodnot společnosti Hyundai a jejich praktickou realizaci. „Myslím, že naprosto unikátní je náš systém rozvoje manažerských dovedností a práce s talenty, a to nejen na vyšších řídících pozicích, ale i ve výrobním procesu prostřednictvím Akademie mistrů a jejich zástupců,“ říká Lenka Garbulinská, vedoucí sekce vzdělávání.

Kromě titulu Zaměstnavatel roku je nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech také trojnásobným držitelem Národní ceny kvality v nejvyšší kategorii Excelence, sedminásobným vítězem ceny Podnik roku Svazu automobilového průmyslu ČR nebo nositelem ocenění Bezpečný podnik.

Další články