Kdo bude letos hlavní hvězdou na Ladné Čeladné?

Ladná Čeladná 2018

Čtvrtý ročník Ladné Čeladné bude ve znamení dvou významných osobností české hudební scény – Anety Langerové a Davida Kollera. Festival, který se odehraje 3. a 4. srpna v areálu Základní školy Čeladná, uvede 16 koncertů, divadelní představení pro děti, animované projekce, workshopy, kreativní dílny a další doprovodný program.

Letošní žánrová nabídka obsahuje mimo jiné rock, hardrock, rokenrol, ale také ska, swing či balkánské rytmy. Kromě již zmíněných hudebníků se návštěvníci mohou těšit třeba na indie-rockové Downbelow, bratislavské Korben Dallas či britské The Carny Villains. „Věříme, že kapely a interpreti v čele s Anetou Langerovou a Davidem Kollerem osloví široké spektrum fanoušků. Zároveň si na své přijdou příznivci rockověji laděné hudby, stejně jako milovníci tanečních rytmů. A jako každý rok nemůže chybět zahraniční kapela, která v minulém roce bodovala na Colours. Tentokrát si na Čeladné zahrají britští The Carny Villains kombinující swing, ska, Balkán a punkrock,“ upozorňuje člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík.

Bohatý program pro děti

K Ladné Čeladné neodmyslitelně patří dětská scéna s bohatým programem pro malé návštěvníky. Dvě divadelní představení odehrají herci ze Staré arény Ostrava, v rámci projekcí diváci uvidí tradiční české večerníčky z dílny České televize a pod záštitou projektu Celé Česko Čte dětem budou vystupující umělci předčítat pohádky. Za pozornost rovněž stojí hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma, která ve spolupráci se členy divadla Buchty a loutky uvede na hlavní scéně své hudební představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci. V zóně pro děti návštěvníci dále najdou kupříkladu stolní hry, soutěžní stanoviště, trampolíny, malování na obličej a další oblíbené atrakce. V tělocvičně již tradičně vznikne klidová zóna, kde si nejen děti mohou odpočinout od festivalového ruchu.

Vstupenky na festival lze zakoupit online přes Ticketpro anebo v Knihovně a informačním centru v Čeladné a v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu.

Informace ke vstupenkám

  • Dvoudenní vstupné: v předprodeji 300 Kč / na místě 350 Kč
  • Jednodenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč
  • Děti do 15 let (pouze na místě): 150 Kč, děti do 140 cm zdarma
  • Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 150 Kč / jednodenní vstupné 100 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)
David Koller 
Ladná Čeladná 2018
Aneta Langerová

Další články