Jeseníky a Rychleby mají nejlepší turistické novinky

Propagační materiály Jeseníky a Rychleby

V rámci veletrhu Regiony, Narcis a Elegance 2018 v Lysé nad Labem, konaného v polovině dubna, proběhlo vyhlášení soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. Rovnou dvě vítězství patří Jeseníkům a Rychlebským horám.

Prvenství si u odborné poroty vydobyly ve svých kategoriích výletní noviny JESENÍKY Region a bonusová karta JESENÍKY RegionCard. Oba turistické produkty realizuje tým spolku V Jeseníkách z.s.

„Skutečně jsme nečekali, že oba naše produkty, které jsme do soutěže přihlásily, se umístí na stupíncích nejvyšších. Vždyť celkem v soutěži bylo zařazeno 151 turisticko-propagačních materiálů od 40 subjektů z celé republiky,“ neskrývá radost Nicol Jatiová, která ocenění na veletrhu přebírala.

Nadšení z úspěchu neskrývá ani další člen spolku David Migal: „První číslo novin, které mají letní a zimní verzi, jsme poprvé vydali loni v létě. Měli jsme pocit, že takovou nabídku informací náš region návštěvníkům dluží. Šli jsme do toho s nadšením a po hlavě. Nevěděli jsme, jestli první číslo není tím posledním. Takže první místo je opravdu prima ohodnocením naší práce.“  Výletní noviny JESENÍKY Region nakonec vyšly už i v zimní variantě a aktuálně realizační tým pracuje na letním vydání pro sezonu 2018, které vyjde v červnu. Organizace V Jeseníkách z.s. nakonec na noviny získala i finanční podporu Mikroregionu Jesenicko a aktuálně jedná o další podpoře a spolupráci.

Prvenství v kategorii bonusových karet je pro spolek také obrovským zadostiučiněním za jeho aktivity. „JESENÍKY RegionCard jsme vytvořili na rozdíl od noviny už před třemi lety. Tehdy v Jeseníkách tento typ služby pro turisty chyběl, oficiální instituce pečující o zdejší turistický rozvoj jen slibovaly. Nechtěli jsme za ostatními regiony zaostávat,“ popisuje vznik karet Petr Mudra ze spolku V Jeseníkách z.s.

Karta JESENÍKY RegionCard nyní nabízí turistům na 100 bonusů. Návštěvníci Jeseníků a Rychlebských hor ji vždy zdarma dostanou při příjezdu do ubytovacího zařízení, které je v systému zapojeno.

Další články