Jeden živý strom nestačí! Frýdek-Místek rozšiřuje výzdobu

Dva vánoční stromy FM

Vánoční svátky se neúprosně blíží. V obchodních domech už začíná být hotový blázinec, bohužel. Lidé začínají nakupovat vánoční dárky jako zběsilí či smyslů zbavení, předbíhají ve frontách u pokladen, protože v nich nechtějí stát hodiny. Zastupitelé měst však nyní mají mnohem jiné starosti. Je třeba ukotvit a nazdobit vánoční stromky na dominantní městská náměstí. K předvánočnímu času se přece vánoční trhy vážou a stromeček na vánočních trzích rozhodně nesmí chybět, i když to bude malý stromek. Například v takovém Frýdku-Místku se letos rozhodli, že jim nepostačí jeden vánoční stromek, ale že letos budou mít rovnou dva.

Pro obyvatelé Frýdku-Místku to není novinka, dva živé stromy měli i vloni, ale pro ostatní obyvatele České republiky to může být zajímavým zjištěním. Frýdek-Místek potřebuje dva stromky, protože se přece jenom toto město skládá ze dvou částí – z Frýdku a z Místku.

Vánoční stromky jsou už od posledního listopadového víkendu na svých místech, ale k rozsvícení doposud nedošlo.

Kdy se vánoční stromky rozsvítí?

Ke slavnostnímu rozsvícení vánočních stromků letos dojde 1. prosince v podvečer. Na místeckém náměstí Svobody bude dominantou smrk ztepilý, který je velký zhruba čtrnáct metrů a který pochází z drobné obce Krásná. Frýdecké Zámecké náměstí bude letos ozdobeno desetimetrovým smrkem stříbrným, který pochází ze Staříče.

Stromy samozřejmě už byly pokáceny, přepraveny a instalovány – jak jsme zmiňovali, stojí na svém místě už od posledního listopadového víkendu. Pokud bychom k těmto nákladům přičetli ještě náklady spojené s likvidací obou stromků, vyjde město letošní stromková výzdoba na třicet tisíc korun.

Jaká bude letošní výzdoba stromu?

Na místeckém náměstí bude strom krásně ozdoben stříbrnými koulemi, padesáti žárovkami, které budou měnit barvy, dále zde bude viset padesát zábleskových žárovek a celý strom bude omotán kilometrovým řetězem, na němž je tisíc LED diod. Ten frýdecký stromeček bude vypadat podobně.

Je nutné zmínit, že letos se Frýdek-Místek opět dočkal trochu větší vánoční výzdoby. Ta je podle všeho rok co rok rozšiřována. Letos je nově rozzářeno všech 128 stromů, které najdeme poblíž místeckého náměstí. Na všechny bylo letos dohromady zavěšeno více jak osm kilometrů světelných řetězů.

Další články