Hříbek byl opět umístěn na dětské hřiště!

hříbek

Frýdek-Místek dnes patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Není se čemu divit, vždyť město se o svůj vzhled patřičně stará. Hlavně se stará o květinovou výzdobu, o stromy a také se snaží co nejpříjemněji zútulnit bydlení svým občanům. Není se čemu divit, kdy se tedy město rozhodlo pro aktuální velké opravy mnoha sídlišť. Mimo opravy se však chystá také vystavět řadu nových dětských hřišť, aby to žádné dítě nemělo za zábavou daleko.

Ostatně je nutné zmínit, že jedno hřiště se konečně dočkalo svého symbolu, který byl bohužel z důvodu rekonstrukce a opravy odebrán. Frýdecké hřiště se konečně může opět pyšnit svým unikátním hříbkem, který je pro toto hřiště tak specifický. Bohužel se však děti musí smířit s tím, že se už netočí – jak bylo původně zvykem.

I přesto je radost ho mít na svém místě!

Sice děti byly původně šokované, že se hříbek už netočí, ale nakonec jsou velmi rády, že je tento populární kolotoč opět na svém místě přesně tam, kde patří. Prošel však řadou úprav. Pokud se však ptáte, proč se netočí, pak je to z toho důvodu, že je to bezpečnější. Hříbek nebyl už při točení pro děti tak bezpečný, a tak se město rozhodlo ho tak upravit, aby byl napevno a aby tak neohrozil bezpečnost dětí, kteří si s ním přijdou na zdejší hřiště hrát. Rodiče tak mohou být dále uklidněni, že se dětem na hřišti nic nestane.

Čeho se opravy týkaly?

Aktuální úpravy se týkaly hlavně toho, že se hříbek zbavil rzi. Samozřejmě ho taky natřeli a poté nainstalovali zpět. Děti si však s ním nějakou chvilku ještě nemohli hrát, protože byl hříbek ještě natřen na hřišti. Během několika dnů však uschnul a děti se tak mohly radovat z tohoto oblíbeného kolotoče.

Bohužel se však z něj nemohou těšit věčně, protože jelikož se jedná už o takřka historický prvek, je nutné hledat za něj náhradu, tudíž se už nyní hledá takový kolotoč, který by splňoval veškeré certifikáty a normy nejen České republiky, ale také Evropské unie.

Další články