Gymnázium ve Frýdku-Místku dostalo nový „kabátek“

Rekonstrukce gymnázia v F-M

Frýdecko-místecké gymnázium Petra Bezruče dostalo na konci května velký dárek – dokončení rekonstrukce historické budovy školy. Celkové investice do areálu gymnázia přesáhnou 40 milionů korun.

V průběhu roku 2014 převedl Frýdek- Místek budovu gymnázia do majetku Moravskoslezského kraje. Stavba byla vzhledem ke svému věku 120 let ve velmi špatném technickém stavu. Vedení kraje proto rozhodlo o její postupné kompletní rekonstrukci, která k dnešnímu dni stála téměř 26 milionů. Dalších 15 milionů korun bude v letošním roce investováno do tělocvičny a školní jídelny. Většinu prostředků zaplatil Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu.

Ihned po převzetí budovy začal kraj připravovat rekonstrukci budovy. Ta začala hned v roce 2015 výměnou oken. V roce následujícím byla kompletně zrekonstruována elektroinstalace. Na tyto opravy vloni navázala generální oprava historické fasády budovy školy, která byla právě v těchto dnech dokončena. Letitá budova gymnázia tedy kromě modernizace také zkrásněla.

Škola s více než 120letou tradicí a hlavně výbornými studijními výsledky si zaslouží mít důstojné prostředí pro výuku. Jsem rád, že se nám podařilo budovu zrekonstruovat v relativně krátkém čase a zajistit tak škole komfort a podmínky odpovídající dnešním standardům. Neustálé zvyšování úrovně školství v regionu je jednou z velkých priorit vedení kraje a já věřím, že v tomto pozitivním trendu budeme pokračovat nadále i na dalších školách,“ řekl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Další investice do areálu školy budou pokračovat ještě v letošním roce. Kraj chystá v rámci akce energetických úspor zateplování budovy a výměnu oken velké tělocvičny a školní jídelny.

Další články