Dopravní tepny v regionu prochází rekonstrukcí 

Dopravní tepny v regionu prochází rekonstrukcí

Silnice Frýdecká, která spojuje Šenov a Frýdek-Místek, je dlouhodobě v neuspokojivém stavu. Už nějakou dobu se hlásá po její modernizaci, ke které však nedocházelo. Nakonec se však s neuspokojivým stavebně-technickým stavem přece jenom něco udělá, správa silnic se pro rozsáhlou rekonstrukci rozhodla a spustila ji na počátku letošního dubna. Dvě důležité dopravní tepny v regionu jsou nyní sice projížďkou problematickou, ale bezesporu se trpělivost řidičů vyplatí. 

Stavební práce se totiž provádí za částečného omezení provozu na komunikaci. Pozitivní je, že se zde celková uzavírka nekoná a není nutné úsek objíždět. Je sice pravdou, že v určitých fázích se k tomuto kroku přece jenom uchýlí, ale zatím se počítá jen s omezením na této silnici.  

V plánu je rekonstrukce dohromady 2,115 kilometru této silnice, kterou je nutné modernizovat a vybudovat stavební objekty, které na silnice budou navazovat. Stavba se má dělit na dva úseky a cílem je především zvýšit bezpečnost provozu v těchto frekventovaných místech. 

Další články