Další dvě vážné nehody na Frýdecko-Místecku

Vážné nehody Frýdek-Místek

Týmy ZZS MSK zasahovaly během úterního (5. června) dopoledne u dvou vážných nehod na Frýdecko-Místecku, které se odehrály v průběhu necelých dvou hodin.

Nejprve byl po desáté hodině operátorům záchranné služby nahlášen střet osobního automobilu se stromem u obce Dolní Lomná. Na místě pracovala posádka RZP Jablunkov a letečtí záchranáři z Ostravy. Třiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a vyprostit jej museli hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil poranění horní končetiny. Symptomy svědčily pro možnost, že k nehodě mohlo dojít při náhlé zdravotní indispozici řidiče. Po ošetření byl pacient vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

V poledne vyjížděly posádky ZZS ke střetu automobilu a motocyklisty ve Frýdku-Místku. Šestapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážné poranění páteře a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. Muž seniorského věku, cestující v automobilu, byl zraněn středně těžce na horní končetině. Předán byl ve frýdecko-místecké nemocnici.

Další články