Boho styl interiéru: Vítejte v ráji. Od svítidel po kliky na dveře. Jak na to?  

Boho styl interiéru: Vítejte v ráji. Od svítidel po kliky na dveře. Jak na to?

Viděli jste v časopise interiér v boho stylu a naprosto jste se zamilovali? Podlehli jste kouzlu, které na vás z použití přírodních materiálů a umírněných barev dýchlo? Pojďme se pustit do proměny jedné z místností ve vašem bytě. Zvládnete to i svépomocí.  

Jednotná myšlenka 

I když třeba nebude přeměna interiéru možná během jednoho týdne, již dopředu si udělejte rozpis povinností a prvků, které budete měnit. Později se vám tak podrží zachovat jednotnou myšlenku a koncept. Sladíte vše k dokonalosti, kliky na dveře, nábytek i dekorace. Místo již nevyhovujících prvků si zvolíte ty nadčasové, včetně klik na okna. Ale vše v jednom stylu. Jdeme na to.  

Už víme, co první 

Nejprve budeme samozřejmě v pokoji malovat. Klasická bílá barva se může alternovat s ivory odstínem, nebo s tapetami. Volte ale takové potisky, které se budou shodovat s celkovým dojmem. Nikdy se nenechejte okouzlit prvkem v prodejně, která by nekorespondovala s celkovým pojetím prostoru. Vymalujte tedy místnost.  

Podlahová krytina?  

Jako další prvek budeme zřejmě měnit podlahovou krytinu. Budete si přát přírodní dřevěnou podlahu? Nebo vám bude stačit podlaha v dřevěném dekoru z PVC? Můžete si nechat položit také nadčasovou keramickou podlahu, zejména pokud máte podlahové vytápění. Keramika skvěle vede teplo. Na podlahu později rozmístíte drobné koberečky v béžové barvě.  

Nábytek? Lze předělat 

V současné době si nebudete pořizovat nový nábytek? Zrenovujte ten stávající. Pomocí návodů na internetu sundejte povrchovou úpravu dřevěného nábytku a postupně jej natřete na bílou nebo krémovou barvu. Výsledek nemusí být ideální a klidně přiznejte léta. Důležitá je jednotná myšlenka a lehkost.  

V boho stylu jsou použity maximálně tři barvy, které se skvěle doplňují. Hnědá, béžová a bílá. Když byste pro závěsy použili červenou nebo zelenou, celková nálada v místnosti se okamžitě změní. Nic raději nepřidávejte. Hrajte si se vzory, s doplňky. Stále ale ve stejné barevné linii. 

Další články